Współorganizacja projektu „Auto Stop Race 2016 Tarquinia”

Auto Stop Race to jedyny w swoim rodzaju wyścig, którego uczestnicy mają za zadanie, dotrzeć do wybranego miasta w Europie, przemieszczając się jedynie autostopem. W wyścigu udział bierze ponad 1000 osób, które podróżują parami. Wyścig odbywa się raz w roku, podczas majówki i startuje z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jego organizatorem jest Klub Podróżników BIT, działający przy Samorządzie Studentów tej właśnie uczelni. 30 kwietnia 2016 roku kampus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu już po raz ósmy wypełnił się autostopowiczami. Po raz kolejny zainteresowani wyścigiem mogli poznać przebieg trasy poszczególnych par dzięki relacji SMS. Za pomocą uruchomionej w tym roku aplikacji mobilnej wszyscy uczestnicy Auto Stop Race mogli na bieżąco informować o miejscu swojego pobytu i wrażeniach z trasy, jednocześnie przeglądając lokalizacje innych uczestników. Tradycyjnie nie zabrakło konkursów fotograficznych pod patronatem naszych Partnerów. Metę wyścigu stanowił włoski camping Europing w malowniczej Tarquinii, położony zaledwie 100 km od Rzymu.

Obsługa administracyjna projektu Bieg Akademicki

15 maja 2016roku odbył się II Wrocławski Bieg Akademicki. Naprzeciw oczekiwaniom fanów biegania wśród studentów organizatorzy, Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów działająca przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wyszła z inicjatywą, jaką jest Wrocławski Bieg Akademicki. WBA to projekt, którego celem było propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia, a jednocześnie zintegrowanie środowisk akademickich i wszystkich wrocławskich biegaczy. Biec można było na dwóch  dystansach – pięciu i dziesięciu kilometrów.

Zawodnicy zostali sklasyfikowani w kategoriach Student oraz OPEN, do udziału zaproszeni zostali wszyscy chętni (warunkiem było jedynie ukończone 16 lat). Główną ideą, obok sportowego akcentu, była charytatywność wydarzenia. Podobnie jak podczas edycji w 2015roku bieg odbył się  na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Współorganizacja projektu „Bluzy UE” dla studentów UE

Fundacja razem z Samorządem  Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zrealizowała projekt „Bluzy UE”. Zajęliśmy się  organizacją tematów prawnych  oraz wsparciem finansowym  przedsięwzięcia.

Obsługa administracyjna projektów Samorządu Studenckiego

Mosty Ekonomiczne,

Gala Studenta UE,

Adapciak,

Integrator,

Dni Adaptacyjne,

Planer Akademicki,

Ekonomalia)

 

Dni Adaptacyjne to wydarzenie realizowane przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ma ono na celu wprowadzenie studentów w życie uczelni. Podczas Dni Adaptacyjnych przeprowadzane są różne szkolenia dla studentów pierwszego roku.

Obsługa administracyjna projektu Koła Naukowego ANALYST

ANALYST jest  anglojęzycznym Kołem Naukowym Analizy Finansowej działającym przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Celem koła jest umożliwianie studentom pogłębiania wiedzy oraz rozwijania umiejętności z zakresu szeroko rozumianej analizy finansowej, jak również wdrażanie nowo nabytych zdolności w działalność praktyczną Koła. Współpracują z doświadczonymi praktykami i szanowanymi pracownikami naukowymi.