Obsługa darowizny na rzecz Biura Rektora

 

Dzięki wsparciu Fundacji Biuro Rektora zyskało nowe biurko, stoliki, szafy, krzesła, a także wyposażenie biurowe. Dzięki hojności darczyńcy i obsłudze prawno-administracyjnej Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego uczelnia zyskała wyposażenie ułatwiające codzienną pracę.

Obsługa projektu egzaminów „Auditor wewnętrzny ISO 9001” na rzecz studentów UE wspólnie z DEKRA Certification

 

W czerwcu 2019r odbył się egzamin  „Auditor wewnętrzny systemu zarządzania jakością zgodnego z ISO 9001:2015”, w którym uczestniczyli chętni poszerzyć swoja wiedzę w tym obszarze studenci.

ISO 9001 to międzynarodowa norma określająca wymagania, jakie musi spełniać system zarządzania jakością w firmie. W odbiorze społecznym to dowód na wysokiej klasy usługi i stabilną pozycję organizacji. Szkolenie na auditora wewnętrznego ISO 9001  stanowi optymalne połączenie teorii z praktyką. Uczestnicy przygotowujący się do pełnienia roli audytora wewnętrznego  zapoznali się m.in. z podstawowymi wytycznymi i terminologią ISO 9001, celami oraz zasadami planowania i przeprowadzania audytu.

Przeprowadzenie projektów szkoleniowych na rzecz firm NOVOL Sp. z o.o., AUTOPART S.A.

 

Firma NOVOL powstała w roku 1978, w ciągu kolejnych dekad przekształcając się z niewielkiego przedsiębiorstwa w największego w Polsce producenta rozwiązań dla lakiernictwa. Obecnie o międzynarodowa firma zajmująca się produkcją materiałów dla lakiernictwa samochodowego. Od początku istnienia najwyższym priorytetem jest dla nas wysoka jakość, dlatego wszystkie produkty wytworzone są z wyselekcjonowanych surowców dostarczanych z całego świata w oparciu o nowoczesną technologię. Jest firmą, która na szeroką skalę dystrybuuje produkty do państw z Europy Zachodniej, Wschodniej, na Bliski Wschód oraz do Afryki. Produkują ponad 1300 produktów w 14 liniach produkcyjnych.

Zorganizowanie szkolenia dot. EFQM na rzecz studentów UE

 

Przetłumaczenie i udostępnienie na stronie Fundacji materiałów dot. schematów ocen Committed to Excellence Project Validation, Committed to Excellence Assessment oraz Recognized for Excellence

 

 

Współorganizacja w połowie maja konferencji „Najlepsi w Europie. Droga do doskonałości„

Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wspólnie z MPWiK S.A. we Wrocławiu razem zorganizowali konferencję, której efektem jest m.in. publikacja w miesięczniku Forbes. Konferencja „Najlepsi w Europie. Droga do doskonałości”, zorganizowana przez wrocławskie MPWiK, które wdraża model EFQM od 2014 r., a kilka miesięcy wcześniej uzyskało ocenę zewnętrznych audytorów na najwyższym z możliwych poziomów, co można porównać do awansu do europejskiej ligi mistrzów, w której są firmy takie jak BMW, Philips czy Bosch. Konferencja miała na celu pokazanie sposobu wdrożenia w przedsiębiorstwie modelu doskonałości EFQM.

 

Przeprowadzenie szkolenia i oceny organizacji względem Modelu EFQM na rzecz SEOYON E-HWA Automotive Poland), wydanie wyróżnienia Committed to Excellence 2*

 

W dniu 20.09.2019 roku zespół assesorów Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – Krajowej Organizacji Partnerskiej EFQM, przyznał firmie SEOYON E-HWA POLAND wyróżnienie Committed to Excellence 2*.

 Współorganizacja projektu Business Challenger skierowanego do studentów i pracodawców

 

Fundacja od strony organizatorskiej, administracyjnej, a także mentorskiej przyczyniła się do organizacji projektu, który opierał się na tworzeniu i rozwoju firm przez  ponad 140 studentów kierunku zarządzanie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu podczas symulacji biznesowej TopTeam Business Challenger.


Studenci zmierzyli się z wieloma problemami biznesowymi oraz podejmowali wyzwania menedżerskie. Ich rozwiązywanie wpływało na możliwości wykorzystania pojawiających się w samej symulacji okazji związanych np. z wejściem na nowe rynki, opanowaniem nowych technologii, pozyskaniem kapitału inwestycyjnego oraz poprawą efektywności biznesowej i jakości produktów. Zespoły konkurowały na dynamicznie rozwijającym się rynku w dobie cyfrowej transformacji. Realizowane w oparciu o symulacyjną grę biznesową emocjonujące współzawodnictwo toczyło się równocześnie na kilku polach: budowy wartości firmy, innowacji, rozwoju produktów, pozycji rynkowej oraz podnoszenia efektywności. Partnerami Biznesowymi pilotażowej edycji były firmy Rawlplug i Grupa Impel, które poprzez obserwacje nie tylko całych zespołów, ale i poszczególnych studentów uzyskały sposobność niezwykle efektywnego „łowienia talentów”. Studenci natomiast mieli okazję zdobywać praktyczne doświadczenia w rozwiązywaniu problemów biznesowych, uzyskać z tego tytułu nagrody, ale także poznać ciekawe możliwości pracy u Partnerów oraz otrzymać propozycje atrakcyjnych płatnych staży.

Podpisanie umowy o współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą dot. uznawania wyróżnień EFQM w konkursie Polskiej Nagrody Jakości

Współorganizacja konferencji Polskiej Nagrody Jakości i gali rozdania wyróżnień, medali i nagród 26.11.2019r.

 

Na  konferencji organizowanej przez Komitet Polskiej Nagrody Jakości oraz Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu po raz pierwszy w Polsce został przedstawiony nowy model EFQM.