Podsumowanie roku 2022

Rok 2022 Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu obfitował w szkolenia, konferencje oraz biznesowe wydarzenia. Powróćmy do tego, jak wyglądał miniony rok.

Gala Związku Pracodawców Polska Miedź 

To okazja do spotkania z odnoszącymi sukcesy przedsiębiorcami z regionu oraz licznymi ekspertami branżowymi, a także przedstawicielami świata nauki.

Spotkanie „Kobieta w Biznesie”

Spotkanie „Kobieta w Biznesie” zostało zorganizowane przez Business Meeting Club Zagłębie Miedziowe 15 września w Legnicy pod Patronatem Honorowym Cezarego Przybylskiego – Marszałek Województwa Dolnośląskiego. To wydarzenie, które dąży w kierunku rozwoju struktur przygotowywanych przez kobiety i dla kobiet.

,,Dobro wraca” – zbiórka środków dla studentów UE z Ukrainy i ich rodzin

Wraz z Władzami UEW Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu uruchomiła zbiórkę pieniędzy, które zostały przeznaczone na wsparcie studentów UEW z Ukrainy i ich rodzin.

Made in Wrocław 2022

18 października 2022 w Sali Audytoryjnej we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyło się wydarzenie Made in Wroclaw pod hasłem „Future Mindset”. Mieliśmy okazję spotkać się z liderami biznesu i nauki. Przedstawiciele Fundacji wysłuchali wiele konferencji oraz paneli dyskusyjnych.

Szkolenie dla firmy motoryzacyjnej

W dniach 31.05-1.06. Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przeprowadziła szkolenie dla firmy motoryzacyjnej. Jednym z poruszanych tematów podczas wydarzenia był ekosystem organizacji. Słuchacze mogli dowiedzieć się co składa się na otoczenie przedsiębiorstwa i jak tą wiedzę wykorzystać w praktyce.

Konferencja ,,ODPORNA GOSPODARKA DZIĘKI CYFRYZACJI I PRZEMYSŁOWI 4.0”

4 października 2022 roku odbyła się kolejna odsłona konferencji z obszaru cyfryzacji i Przemysłu 4.0 zorganizowana przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową, w tym roku pod hasłem: ,,ODPORNA GOSPODARKA DZIĘKI CYFRYZACJI I PRZEMYSŁOWI 4.0”. Wydarzenie zostało poświęcone wyzwaniom i aktywnościom, jakie mogą podjąć przedsiębiorcy w kontekście niestabilnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej. Przedstawiciele Fundacji uczestniczyli konferencji, gdzie zostały omówione trendy makroekonomiczne i perspektywy rysujące się przed firmami w związku z pojawieniem się w krótkim czasie szeregu nieprzewidywalnych zdarzeń, mających ogromny wpływ na świat i negatywnie oddziałują na gospodarkę oraz społeczeństwo.

19. edycja Konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć 24.10.2022 w 19. edycji Konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza. To konkurs przeznaczony dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2004 roku. Od tamtej pory wyróżnienie to stało się jedną z najbardziej prestiżowych nagród z dziedziny gospodarki i biznesu w regionie. Od pierwszej edycji w szranki konkursu stanęło ponad 1740 dolnośląskich firm oraz samorządów, które poddały się wnikliwej ocenie kapituły konkursu.

The EFQM Forum 2022

W październiku mieliśmy okazję uczestniczyć w Forum EFQM 2022. Wydarzenie odbyło się w Lyonie w dniach 27 – 28.10.22. Nadrzędnym tematem spotkania było pytanie: ,,How does your organisation manage transformational change?” Forum otworzył Przewodniczący Rady Dyrektorów EFQM, dr Paul Little. Później zabrał głos John Irwin z Denroy Group, który wygłosił pierwsze przemówienie pt.:„EFQM: It’s Just How We Do It”. Następnie Thomas Lazer opowiedział o wdrażaniu modelu w Signify – „The EFQM Journey @Signify”. Kolejny ważnym punktem programu był wykład Frederic Bau, znanego francuskiego cukiernika. Wszystkie wypowiedzi zostały wysłuchane z wielkim zainteresowaniem ze strony zgromadzonej widowni.

Uroczyste Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Zachodnią Izbę Gospodarczą

12 grudnia wzięliśmy udział w Uroczystym Spotkaniu Opłatkowym zorganizowanym przez Zachodnią Izbę Gospodarczą. Po dwóch latach przerwy mogliśmy spotkać się na wydarzeniu łączącym wrocławskie środowisko biznesu, samorządu i nauki.

Spotkanie Świąteczne Członków i Przyjaciół Dolnośląskiej Izby Gospodarczej

Coroczne Spotkanie Świąteczne Członków i Przyjaciół Dolnośląskiej Izby Gospodarczej odbyło się 13 grudnia 2022 roku w Sali Rektorskiej Politechniki Wrocławskiej. Jak co roku była to okazja do podsumowania podjętych działań, ciekawych rozmów oraz nawiązania nowych kontaktów.

Polska Nagroda Jakości

21 grudnia 2022 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej, która łączy 160 organizacji biznesowych, jest rzecznikiem przedsiębiorców, organizuje misje gospodarcze, kongresy, szkolenia, uczestniczyliśmy w spotkaniu dotyczącym zasad funkcjonowania Polskiej Nagrody Jakości, czyli wyróżnienia przyznawanego przedsiębiorstwom za wdrażanie koncepcji zarządzania przez jakość – TQM (Total Quality Management). Została ustanowiona 7 marca 1995 roku przez Krajową Izbę Gospodarczą, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz Fundację Teraz Polska.

Mimo wielu światowych wydarzeń, jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak wyglądał rok 2022. Dziękujemy za nowe znajomości, odbyte rozmowy i wysłuchane konferencje. Mamy nadzieję, że następny rok będzie również pełen satysfakcji oraz idei na nowe przedsięwzięcia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz