Podsumowanie roku 2022

Rok 2022 Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu obfitował we wspólne działania nad projektami studenckimi. Przypomnijmy jak wyglądał miniony rok!

 

Mosty ekonomiczne

Mosty ekonomiczne to wydarzenie łączące studentów z różnych uczelni ekonomicznych. Podczas wyjazdów dwunastu studentów każdej z uczelni biorących udział w projekcie będzie miało okazję spotkać studentów z czterech innych uczelni i wydziałów ekonomicznych. Czterodniowy pobyt jest szansą na wymianę doświadczeń, poznania zasad studiowania na innych uczelniach, promocji swoich miast, a także do szeroko pojętej integracji zarówno samorządów, jak i samych studentów, a co za tym idzie – nawiązania wielu ciekawych znajomości. W projekcie uczestniczą uczelnie ekonomiczne z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Katowic i Poznania.

 

VIII Wrocławski Bieg Akademicki Duda-Cars Mercedes-Benz

Tegoroczna, ósma już edycja WBA, odbyła się pod nazwą VIII Wrocławski Bieg Akademicki Duda-Cars Mercedes-Benz. Bieg po raz pierwszy w historii odbył się w formule hybrydowej 29 maja 2022 roku. Głównym celem tegorocznej edycji było zebranie jak największej ilości środków na leczenie 3-letniego Stasia, który boryka się z szeregiem chorób. Kwota, którą udało się uzbierać to ponad 17 000 zł.

Samochodowy Rajd Uliczny

W tym roku Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu miała okazję wesprzeć Samochodowy Rajd Uliczny, który mimo chwytliwej nazwy jest rodzajem gry miejskiej. To wydarzenie jest organizowane przez Zrzeszenie Studentów Polskich i Samorząd Studentów. To świetna zabawa zarówno dla uczestników jak i obserwatorów. Z zaciekawieniem oglądaliśmy rywalizację fair play w wyznaczonych strefach Wrocławia.

Auto Stop Race 2022

30 kwietnia rozpoczął się Auto Stop Race z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest Klub Podróżników BIT, działający przy Samorządzie Studentów. W tym roku uczestnicy ścigali się do włoskiej prowincji Lazio. Mogliśmy życzyć im powodzenia na kampusie Uniwersytetu, a później już pozostało nam trzymanie za nich kciuków. Pierwsze na mecie znalazły się Weronika Figura i Natalia Tomaszewska, przebywając całą drogę w 20 godzin 34 minuty.

 

Adapciak i Dni Adaptacyjne

Adapciak to obóz integracyjny dla studentów pierwszego roku UE, podczas którego uczestnicy poznają siebie nawzajem, świetnie się bawią i spędzają razem wakacje.

Dni Adaptacyjne to obowiązkowy, dla wszystkich studentów rozpoczynających studia licencjackie oraz magisterskie, cykl prelekcji i szkoleń na początku października wprowadzający w świat nauki na UE we Wrocławiu.

 

Ekonomalia 2022

Ekonomalia są tradycyjnym świętem studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Sprawiają, że uczelnia staje się nie tylko miejscem nauki, ale daje okazję do integracji środowiska studenckiego na płaszczyźnie kulturalno-sportowej. Organizatorzy również dbają, by nie zabrakło świetnej muzyki i zapraszają muzyków z różnych jej gatunków.

 

Wrocław E-sport Tournaments

WEST Wrocław E-Sport Tournaments to innowacyjny projekt łączący pasję do gier z nowoczesnymi technologiami. Projekt należy do kategorii: Liga e-sportowa.

 

Nocne Kino Akademickie 

To wydarzenie prowadzone przez Informację Kulturalno – Sportową Studentów. Odbywa się ono cyklicznie w Kinie Nowe Horyzonty. Inicjatywa przyciąga wielu widzów, dzięki intrygującym propozycjom seansów, atrakcyjnym cenom biletów oraz wspaniałej kinowej atmosferze.

 

Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli się wyzwań jakie niesie ze sobą organizacja wydarzeń. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać Was i Wasze kreatywne pomysły. Mamy nadzieję, że następny rok będzie dla Was pełny satysfakcji oraz idei na nowe przedsięwzięcia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz